Boşanma Danışmanlığı

Boşanma Danışmanlığı ve Boşanma Kararsızlığı Konya

Boşanma Danışmanlığı ve Boşanma Kararsızlığı Çözümü

Sıkça görülen boşanma olaylarıyla beraber çiftlerde saygı ve sevgi kavramları azalmakta ve böylece boşanma kolay bir durummuş gibi görünmektedir. Boşanmanın en önemli sebebi kişilerin birbirlerini tanımamasından kaynaklanmakta ancak bazen de cinsel problemlerin eşe anlatılmaması ile de alakalı olmaktadır.

En çok karşılaşılan boşanma sebepleri arasında geçimsizlik, hakaret, eşler arasında güven sarsıcı hareketlerin olması yer almaktadır. Diğer taraftan mizaçlar uyuşmadığı için çıkan tartışmalar, evliliğin sorumluluklarını yerine getirememe durumlarına da oldukça sık rastlanmaktadır. Fiziksel veya sözel şiddet durumları da aile kavramını köklü şekilde sarsan sebeplerdendir.

Boşanma sürecinde kararsız kalınarak evliliği devam ettirmeye çalışmak durumu daha da kötü bir hale sokmaktadır. Çevrede oluşacak tepkiler ve buna bağlı olarak ailelerin ve çocukların bunu durumdan nasıl etkileneceği gibi durumlar boşanma da en önemli durumu ifade etmektedir.

Boşanmayı tasvip etmediğimiz gibi boşanma nedenlerine inerek boşanma problemlerinin de önüne geçmekte, çiftlerin tutumlarını dikkate alarak boşanma isteklerinin nedenlerini çözüme kavuşturmaktayız.

 

Boşanma Kararsızlığı ve Boşanma Danışmanlığı

Boşanma Danışmanlığı Psikon

Uzmanlarımız yardımı ile boşanma durumlarındaki kararsızlıklardan edindiğimiz bilgiler neticesinde boşanma durumlarında ortaya çıkan kararsızlık ve korkular genellikle yalnızlık korkusu, eşlerin ayrılık sonrası başka bireylerle birliktelik yaşaması, çocuklara ve gençlere boşanma konusunu nasıl açıklayacağız endişesi, çocukların ve gençlerin boşanma olayından kötü etkileneceğini düşünmek ve bireylerin aile ve çevrelerinden alacakları tepkiler nedeni ile kararsızlıklar oluşmakta ve içinde bulunulan boşanma durumu daha da kötü bir hal alarak aile, eş ve çocuklara da daha fazla zarar vermektedir.

Boşanma danışmanlarımız bu süreçte sizlere yardımcı olmakta çiftlerin, çocukların ve ailelerin yıpranması engellenmektedir. Çiftlerle görüşülerek olayların başlangıcına inilmekte problemlerin tespiti yapılarak bireylerin kişilik ve karakteristik özelliklerine uygun çözüm yolları bulunarak problemlerin hassasiyetle çözülmesi sağlanmaktadır. Boşanmayı en son çözüm olarak kabul etmekte ve eşlerin mutlu bir evlilik hayatına devam edebilmeleri için çaba göstermekteyiz. Eşler arasındaki empati duygusunun oluşumuna yardımcı olmakta ve birbirlerini anlamalarına destek olmaktayız. Aileyi derinden sarsan sorunların detayına inerek köklü çözümler üretmekteyiz.

Psikon Cinsel Terapi Destek Merkezi olarak uzman psikolog ve pedagoglarımız ile tüm problemlerinize çözüm bulmaktan mutluluk duyarız.