Cinsel Rüyalar Ne Anlama Geliyor?

Cinsel rüyalar ne anlama geliyor

Hepimiz cinsel rüyalar görürüz.

Peki cinsel rüyalar ne anlama gelir?

Cinsel rüyalar görmek bir soruna mı işaret eder?

Bu soruların cevabı rüyaların içeriğine ve rüyanızda gördüğünüz kişiye göre değişebilir.

Cinsel rüyalarda kişiler, kendilerini belki de hiç akıllarına gelmeyen kişilerle birlikte görür. Uyanıp rüyalarını hatırladıklarında utanırlar. Rüyalarını kimseye anlatamazlar. Rüyalarında gördükleri kişi tanıdığı biriyse suçluluk duyabilirler. Aslında birinin rüyanıza girmesi ve onunla cinsel bir şeyler yaşamanız, o kişiyle yakınlık yaşamak istediğiniz anlamına gelmez. Muhtemelen bu kişi, sizin sahip olduğunuzu düşündüğünüz ama tam olarak emin olamadığınız, hayranlık duyduğunuz bir kişilik özelliğine sahiptir. Bu özellikler, liderlik, kibarlık, moda zevki, yetenek gibi özelliklerden biri olabilir. Uzmanlara göre kişinin kendi yeteneklerini ve kişilik özelliklerini ortaya dökmesi, kişiyi aynı zamanda kırılgan ve savunmasız hale de getirir. Bu tıpkı kişinin cinsel birliktelikte yaşadığı türden bir savunmasızlık halidir.

Cinsel rüyaların bazılarının kişinin kendini tamamlama, tam olarak ifade etme isteğinin bir ifadesi olarak görülür. Gerçek hayatta aslında olmak istediği kişi olamayan, aslında sahip olmak istediği yetenekleri sergilemeyen kişilerin istekleri rüyalarında ortaya çıkar.

Cinsel rüyalar düşünüldüğünden çok daha karmaşıktır. Genellikle kişinin kişisel arzularını ve korkularını yansıtır.

 

Rüyada Patronunu Görmek

İş yeriyle ilgili cinsel rüyalar dünyanın hemen her tarafında en çok görülen cinsel rüyalar arasındadır. Peki işyeriyle ilgili cinsel rüyalar ne anlama gelir? Rüyanızda patronunuz ya da yöneticilerinizden biriyle cinsel yakınlık yaşarsanız hemen paniğe kapılmanıza, patronunuzla yalnız kalmaktan korkmanıza gerek yok. Onu rüyanızda görmenizin sebeplerinden biri kendisini gerçekten çekici bulmanız olabilir. Ancak genellikle asıl sebep bilincinizin size bir mesaj göndermeye çalışmasıdır. Bilinciniz, karar verme konusunda bir lider gibi davranabileceğinizi size hatırlatmak ve bu farkındalığı yaşamanız gerektiğini hatırlatmak istiyor olabilir. Kariyerinizi iyileştirecek adımlar atmak istiyor ama kendinize engel oluyorsanız, patronunuzla ilgili cinsel rüyalar görmeniz oldukça normaldir.

 

Rüyada Arkadaşını Görmek

Karşı cinsten, arkadaşlık dışında hiçbir şey hissetmediğiniz biriyle ilgili cinsel rüyalar görmek sizi oldukça rahatsız edebilir. Hatta öyle ki bir sonraki karşılaşmanızda biraz soğuk ve mesafeli davranabilirsiniz. Bu kadar gerilmeye ya da üzülmeye gerek yok. Çok sevmenize rağmen, arkadaşınız size hiç çekici gelmese de büyük ihtimalle sizin sahip olmak istediğiniz bir özelliğe sahip. Bilinçli olarak farkında olmasanız da siz de ondaki bu özelliği kendinizde buluyor ve daha çok geliştirmek istiyorsunuz.

 

Rüyada Hoşlandığınız Kişiyi Görmek

Hoşlandığınız kişiyle ilgili cinsel rüyalar görmek hemen her zaman rastlanabilecek bir durum. Bu durumun ilk sebebi elbette onunla birlikte olmak istemeniz olabilir. Ancak kendinize dahi itiraf edemediğiniz bu isteğinizi neden rüyanızda görüyorsunuz? Rüyanızda hoşlandığınız kişiyle cinsel birliktelik yaşadığınızı görmenizin bir sebebi daha var. Muhtemelen hoşlandığınız kişinin duygusal ya da ruhsal özelliklerinden birini kendinizde de buluyor ve bu özelliğinizi geliştirmek istiyorsunuz.

 

Rüyada Ünlü Birini Görmek

Bir ünlü ile rüyasında cinsel yakınlaşma yaşadığını düşünen tek kişi olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Bir daha düşünün. Dünyada patronlardan sonra cinsel rüyalarda en sık görülen kişiler ünlülerdir. Yapılan araştırmalara göre kadınlar ünlülerle cinsel birliktelik yaşadıkları rüyaları erkeklerden 2 kat daha fazla görürler. Tıpkı patronlarda olduğu gibi ünlüleri rüyada görmenin anlamı onlada takdir ettiğiniz bir özelliğin kendinizde de olduğunu düşünmeniz.

 

Rüyada Eski Sevgilinizi Görmek

Eski sevgilinizi unuttuğunuza eminsiniz. İsmi neredeyse aklınıza hiç gelmiyor. Onu özlemiyor ya da aramıyorsunuz. Ama o da ne? Birden bir gece rüyanıza giriyor. Hem de istemediğiniz bir yakınlıkla. Bu rüyalar eski sevgiliniz hakkında size soru işaretleri yaşatabilir. Ancak ona yeniden dönmeli miyim düşüncesini hemen terk etmenizde fayda var. Uzmanlara göre rüyanızda eski sevgilinizi görmek aslında bilinç altınızın size gönderdiği işaret. Muhtemelen eski ilişkinizdeki kötü alışkanlıklarınızı farkına varmadan tekrarlıyorsunuz. Bu durumdan kaçmak isteyen bilinçaltınız sizi rüyalarla uyarıyor.

 

Rüyada Eşinizin Başkasıyla Birlikte Olduğunu Görmek

En rahatsız edici cinsel rüyalardan biri de eşinizin bir başkasıyla birlikte olduğunu görmektir. Bu rüyadan uyanır uyanmaz eşinizi şüpheyle süzmeye başlamasanız iyi olur. Çünkü rüyada eşinizin bir başkasıyla cinsel ilişki yaşadığını görmek aslında tamamen sizinle ilgili. Kendi yeteneklerinize ve çekiciliğinize olan inancınız zayıfladığında bu tür rüyalar görebilirsiniz. Her gece bu kabusla uyanmak istemiyorsanız kendinize olan güveninizi tazelemeye başlayın.

 

Rüyada Bir Yabancıyla Birlikte Olduğunu Görmek

Uzmanlara göre rüyasında yabancı biriyle cinsel birliktelik yaşadığını gören kişiler genellikle bu kişinin yüzünü tam olarak görmezler. Yabancının yüzü ya maskelidir ya da hiç yoktur. Bu rüyalar korkutucu olsa da bilinç altınız size sakladığınız bir yeteneği ortaya çıkarmanız için mesaj göndermektedir. Ayrıca bu rüya sizin aradığınız eşte hangi özellikleri istediğinizi anlamaya başladığınızın bir işareti de olabilir.

 

Rüyada Aile Üyelerinden Birini Görmek

Cinsel rüyalar içinde belki de en büyük utanç kaynağı olan ve rahatsızlık veren rüyalar bu tarz rüyalardır.  Bu tarz rüyalar hastalıklı, mide bulandırıcı ve tamamen yanlış görünür. Asla cinsel bir istek duymadığınız, böyle bir yakınlığı aklınıza bile getirmediğiniz aile bireylerinden biri ile yakınlaştığınızı görmek sizi bir süre sarsabilir. Ancak endişelenmeyin. Bu tarz rüyaları görenlerin sayısı oldukça çoktur. Aslında meselenin cinsellikle de pek ilgisi yoktur. Bilinçaltınız size o kişide beğendiğiniz bir kişilik özelliğinin sizde de olduğunu ve geliştirilmeye ihtiyaç duyduğunu söylüyor.

Kısacası cinsel rüyalar size kişisel farkındalığınızı artırmak için üstü kapalı bir mesaj yolluyor. Bunu yaparken de en çıplak ve savunmasız hissettiğiniz o anları yani cinsel birlikteliği kullanıyor.