Disparoni Ağrılı Cinsel İlişki

Disparoni Ağrılı Cinsel İlişki Tedavisi

Disparoni Ağrılı Cinsel İlişki Problemi

Ağrılı cinsel birleşme olarak bilinen ve ilişki sırasında ortaya çıkan ağrılardır. Türkiye’de her on kadından birinin problemi olan disparoni penetrasyon sırasında vajina bölgesinde ya da kasıklarda ağrı oluşması, acı, batma veya sancı hissedilmesi ile kendini ortaya çıkaradan bir problemdir.

Büyük şehirlerde kadınların ilişkiden bekletilerinin artmasıyla beraber cinsellik algısı bir görev olmaktan çıkmıştır. Disparoni sorunu ağrılı cinsel birleşme olarak adlandırılmaktadır.

Vajinismus probleminden farklıdır.

Disparoni problemi zamana ve çıkış nedenine bağlı olarak primer disparoni yani ilk cinsel ilişkiden sonra oluşan ve devam etmekte, sekonder disparoni yani daha sonra ortaya çıkan disparonidir.

Disparoni Ağrılı Cinsel İlişki Tedavisi

Disparoni probleminin kaynağı kişiden kişiye değişmekte, hem doğal olarak hemde psikolojik nedenlere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.

Disparoni teşhisinde tanı çok önemlidir. Nedeni ise ağrının oluştuğu yere göre yüzeysel yada derin disparoni olarak iki şekilde incelenmektedir.

Disparoni yani ağrılı cinsel ilişki tedavisi için alanında uzmanlaşmış bir jinekoloğa başvurulmalı ve muayeneden geçilmelidir.

Disparoni tedavisi için Psikon Cinsel Terapi Destek Merkezimizi +90 332 322 0103 numaralı telefonumuzdan hemen arayabilir ve sağlıklı bir cinsel ilişki için problemlerinizden kurtulabilirsiniz.

Diğer Hizmetlerimiz