Erkeklerde Cinsel İsteksizlik

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Tedavisi Konya

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Sorunu ve Tedavisi

Toplumumuzda erkeklerin her zaman cinselliğe hazır olduğuna dair yanlış bir tutum bulunmakta ve cinsel isteksizlik problemi sadece kadınlara özgü bir problemmiş gibi gösterilmektedir. Ortalama olarak erkeklerde bu problem yüzde yirmi oranında görülmektedir. Erkeklerde görülen cinsel isteksizlik genellikle psikolojik nedenlidir. Bazen cinsel eşinde bulunan bir sorunada bağlı olabilmektedir. Genellikle cinsel isteksizlik problemi çift bazında değerlendirilmektedir.

Erkeklerde primer cinsel isteksizlik yani ergenlik döneminde başlayan testosteron sorunları veya toplumun cinselliği katı ve tutucu bir tavırla baskıladığı toplumlarda sık görülmektedir. Sekonder cinsel isteksizlik ise genellikle eşi ile arasındaki cinsel ve normal ilişki sorunlarından kaynaklanmaktadır ve tedavisi primer cinsel isteksizliğe göre daha kolaydır.

Erkeklerde cinsel isteksizlik ve orgazm olamama tedavisi

Erkeklerdeki cinsel isteksizlik nedenleri evlilik sorunları, depresyon, aldatma, aldatılma, stres, performans kaygısı, eşi ile ilgili çatışmalar, eşini mutlu edememe korkusu, ilk cinsel deneyiminin olumsuz olması, kadı dini ve ahlaki inançlar, cinsellik ile ilgili yetersiz bilgi, ilişkisini önemsememesi, çocuklukta yaşadığı cinsel travmalar ve cinsel kimlik yönelim sorunları olarak incelenmektedir.

Cinsel isteksizliğini oluşturduğu sorunlar özellikle depresyon, özgüven kaybı, aldatılma korkusu, sosyal ilişkilerinde bozulma, evlilik sorunları ve cinsel işlev bozukluklarıdır. Tedavi edilmediği takdirde hayatı olumsuz etkilemekte, evliliklerde boşanmaya kadar giden sorunlar ortaya çıkarmakta ve orgazm olamama sorunlarını beraberinde getirmektedir.

Bu nedenle bir an önce mutlaka uzmanlarımıza başvurabilir ve beraberindeki getireceği ek sorunlardan kurtulabilirsiniz.