Erken Boşalma Tedavisi

Erken Boşalma Sorunları ve Tedavisi Konya

Erken Boşalma Sorunu

Erkeklerde çok büyük bir problem ve yetersizlik gibi görünsede aslında erken boşalma cinsel uyumsuzluktur. Cinsel ilişkinin bir numaralı vazgeçilmezi uyumdur.

Çoğu zaman ortada bir erken boşalma sorunu olmamakta ancak erkeğin eşinin orgazmınından önce yada ruhen eşine yetebilecek kadar beraber olamadan boşalması ileriki süreçte cinsel uyumsuzluk ortaya çıkarmaktadır.

Bu nedenle erkeklerde erken boşalma sorunu cinsel yetersizlikten öte çözülmesi gereken bir problemdir ve çözüm yolları kolaydır.

Eşiniz cinsel ilişkiniz sırasında sizden önce orgazma ulaşabilir yada sizden daha geç orgazm olabilmektedir. Bu nedenle erken boşalma yetersizlikten ziyade eşiniz ile ortada olan uyumsuzluktan ibarettir ve bu durumu ortadan kaldırmak gerekmektedir.

Erken Boşalma sorunu ve çözümleri

Genellikle normal bir ilişki süresi 5 dakika ile 15 dakika arasındadır. Çiftlere bağlı olan bu durumda siz daha önce yada daha sonra boşalabilme durumunuza göre cinsel bir uyum sorunudur. Genellikle cinsel ilişkiye girmeden önce boşalma gerçekleşirse ileri derecede, ilişkiye girdikten sonra 1 dakikadan daha kısa sürede oluşuyorsa orta derecede ve 1 dakika ile 5 dakika arasında ise erken boşalma olarak kabul edilmektedir.

Erken Boşalma Tedavisi Konya

Erken Boşalma Tedavisi

Erken boşalma tedavisi genellikle uzmanlarımız tarafından teşhisin konulmasından sonra duruma göre ilaç veya terapi ile giderilmektedir. Ancak özellikle ilaçla tedavi için mutlaka uzmanlarımız tarafından önerilen ilaçları kullanmanız gerekmektedir aksi takdirde kendinize ciddi anlamda zarar verebilir ve tedavisi kolay olan erken boşalma probleminizi çok daha güçleştirebilirsiniz.

Danışmanın erken boşalma problemini anlaması bunu tetikleyen durumların neler olduğunun teşhis edilmesi ve nasıl düzelebileceği konusunda uzmanlarımızdan yardım alması gerekmektedir. Uzmanlarımız tarafından danışanlarımıza cinsel alanda kendi kimlik yapıları ile ilgili bilgilendirme yapılarak bunu tetikleyen alışkanlıkların ve nedenlerin bulunmasından sonra tedaviye başlanmakta hem eşiyle olan ilişkilerinde yapılması gerekenler hakkında bilgi sahibi olması sağlanmakta ve kalıcı bir öğrenme sağlanmasına yardımcı olunmaktadır.

Böylelikle kişinin boşalma problemi kontrol edilebilir hale gelmekte ve kişinin tamamen uygun gördüğü zamanda boşalabilir hale gelerek kontrolü tamamen ele alması sağlanmaktadır. Erken boşalma sürecinde önemli olan erkeklerin zaman kaybetmeden hayatlarını büyük ölçüde zora sokan bu durumdan kurtulmak için terapi merkezimize başvurmaları gerekmektedir.