Evlilik Öncesi Danışmanlık

Psikon Evlilik Öncesi Danışmanlık Hizmetleri

Evlilik Öncesi Danışmanlık Hizmetleri

Düşünce olarak hepimiz başka insanlarla iletişim kurmayı isteyerek, büyüdükçe bu hissiyatımız sayesinde bizi derinden sevecek birinin özlemini duyarak almanın ve vermenin sevginin olmazsa olmazı olduğunu biliriz.

Özellikle cinselliği fiziksel yönden tamamlamanın dışında ruhsal yönden de beraberlik, birine aitlik hissetmek, yakınlık, istenmek, anlaşılmak, çocuk sahibi olmak ve kendi düzenimizi kurmayı isteriz.

Kadınlarda bu durum erkeklere göre daha fazla olmakta ve ergenlik döneminden itibaren evlenmeyi yuva kurmayı ve cinsel ilişkide bulunmayı sabırsızlıkla beklemektelerdir.

Evlilik Öncesi Danışmanlık Konya

Toplulumuzda oluşan ilk cinsel ilişkinin kusursuz geçmesi gerektiği gibi oluşan psikolojik durum tamamen yanlıştır. İlk gece oluşan gerginlik ve korku çiftlerin ilk gecelerinde bir takım olumsuz duygular içinde bulunmalarını sağlamaktadır. Bu duygular ve korkuları gizlemek istemeleriyle üzerilerinde hissettikleri baskıda artmaktadır.

Evlilik Öncesi Yapılacaklar

Evlilik öncesinde çiftler beraber muayeneye gitmeli, sağlıklı bir cinsel yaşantıyı etkileyecek sorunları varsa bunları düzeltmelidir. Bulaşıcı hastalıklara karşı gerekli önlemleri almaları, ileride sorun oluşturabilecek sağlık problemlerini öğrenmeleri gerekir. Bebek sahibi olmayı engelleyecek sebeplerin kontrol edilmesi gerekir ve çiftlerde kalıtsal bir problemin olup olmadığı araştırılmalıdır. Akraba evliliklerinde ise genetik danışmanlık alınması ve gebelik sırasındaki sorun oluşturabilecek kan uyuşmazlığı ve toksoplasma gibi problemlerin var olup olmadığının araştırılmalıdır. Burada dikkat edilecek nokta RH negatif veya pozitif durumudur. Sadece kadının negatif erkeğin ise pozitif olması durumlarında ortaya çıkmaktadır. Diğer durumlarda bu tür bir problem bulunmamaktadır. Kan uyuşmazlığının bilinmesi gebeliğin başlangıcında gerekli tedbirlerin alınmasını sağlayarak sağlıklı bir bebek dünyaya getirmenizi sağlamaktadır.

Akraba evliliklerinde çocukların kusurlu olmasının nedeni insanlarda var olan ve ciddi rahatsızlıklar göstermeyen anormallik durumların aynı aileden gelen kişilerde aynı yerde olma durumu çok fazladır. Bu durumda doğacak bebeğin genlerini hem anne hem babadan alması durumuyla o bölgede oluşabilecek kusurlar ortaya çıkmaktadır.

Evlilik öncesinde alınacak olan evlilik öncesi danışmanlık hizmetimizle cinsel eğitim ve oluşabilecek yanlışlıkların ve bunlara bağlı olarak ortaya çıkabilecek cinsel işlev sorunları ortadan kalkacaktır.

Özellikle yukarıda saydığımız olumsuzluklar birbirini seven iki insanın bir araya gelmesi için bir engel değildir tedaviler yapılarak ve tedbirler alınarak bu tür sorunlar giderilebilmektedir.

Alacağınız evlilik öncesi danışmanlık hizmetimiz sayesinde bilinmeyen ve evlilik sırasında ortaya çıkabilecek problemlerin önüne geçilmektedir. Büyük hayal kırıklıkları ve ilişkinin bitmesine neden olabilecek bu tür problemlerin önüne geçilmesi sağlamaktayız. Bu sayede sağlıklı bir hayata ve sağlıklı bir cinselliğe adım atmanızı sağlamaktayız. Uzmanlarımızın desteğinden faydalanmak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.