Konya Psikolog

Psikon Terapi Psikolojik Destek ve Terapi Merkezi Konya Merak Edilenleri

Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak; sizlere cinsel terapi desteğinin yanı sıra, kurumsal psikolog, aile danışmanlığı, evlilik danışmanlığı, yetişkin terapisi, çocuk terapisi gibi tüm hizmetleri sunmaktayız.

Ayrıca vajinismus tedavisi konya, aile içi iletişim sorunları, evlilik terapisi, çift terapisi hizmetlerimiz bulunmaktadır. Boşanma kararı ve aile yapısına etkisi, aile içi şiddet, cinsel isteksizlik, erken boşalma gibi konularda sizlere yardımcı olmaktayız. Sorunlarınızın giderilmesinde büyük rol oynamaktayız.

Yetişkin terapisi olarak kullanılan ve içerisinde travma terapisi, takıntı problemi ve terapisi, obsesif kompulsif bozukluk tedavisi sunmaktayız. Stres ve buna bağlı problemlerin tedavisi, depresyon tedavisi ve terapisi, bağımlılık tedavisi ve terapisi, kariyer planlama ve kariyer yönetimi gibi problemlerinizde kesin çözüm sunmaktayız. Panik atak tedavisi ve panik atak terapisi, fobi tedavisi ve emdr terapisi gibi konularda tüm desteği vermekteyiz. Alanında uzmanlaşmış psikiyatrist ve psikologlarımız ile sizlere kesin sonuçlu tedaviler uygulamaktayız.

Çocuk terapilerimizde ise otizm tedavisi ve otizm terapisi, çocuklarda okul korkusu, konuşma bozukluğu tedavisi ve kekemelik tedavisi konya, televizyon bağımlılığı tedavisi, oyun bağımlılığı tedavisi, çocuklarda dikkat eksikliği tedavisi, çocuklarda hiperaktivite tedavisi konya, sınav kaygısı terapisi,
boşanma sürecinin çocuklara etkisi ve ergen danışmanlığı hizmetlerini sunmaktayız.

Ayrıca sertifikalarımız ve belgelerimiz ile yetkilendirildiğimizi mmpi kişilik testi, tematik algı testi, draw a person testi, semptom tarama testi, scl-90-r testi, zeka testleri, wisc-r testi, porteus testi ve gelişim tarama testlerimiz ile sizlere yardımcı olmaktayız. İleride oluşabilecek sorunların önüne geçerek sizlerin ve ailenizin huzurlu ve mutlu bir hayat sürmesine yardımcı olmaktayız.

Vajinismusun Nedenleri ve Çözümü

Cinsellik ne kadar yaşanması gereken bir durum olduğu söylensede bilinç altında ya da bilinç dışında bir problem oluşturabilmekte ve bu durumda kişiyi cinsel birliktelikten uzaklaştırmakta ve yaşanmama aşamasına getirmektedir.

Genellikle kişilik problemleri olan kişilerde cinsellik yaşanmaya çalışıldığında düşünce olarak, basitlik ve utanılacak birşey olarak gördüğü birlikteliği yaşamanın onun küçük düşüreceğini ve aşağılanmış hissedeceğini düşünmesi, yaptığından ötürü öfkelenebileceğini, yalnız kalacağını ve çaresiz olacağını düşünmesi, esir olacağına dair düşünceler ve iktidarı yani hakimiyetini kaybetme korkuları ortaya çıkacağını düşünmesi ile beraber bu durum çocuğun gelişimsel kusurlarının karakter olarak ortaya çıkmasından ibarettir.

Bu nedenle çocuklukta oluşan ve genellikle aile yapılarından kaynaklanan bu korkular neticesinde birey cinselliği çok kötü olarak benimsemekte ve vajinismus gibi problemlere davetiye çıkarılmaktadır. Ancak sonuç ne olursa olsun unutulmamalıdır ki vajinismus probleminin sebebi her kadında farklı şekilde görülmektedir.

Vajinismus tedavi edilmektedir. Psikon Cinsel Terapi Destek Merkezimize gelerek vajinismus probleminizinden kolayca kurtulabilirsiniz.