Sertleşme Problemi Tedavisi

Psikon Sertleşme Problemleri ve Çözümü

Sertleşme Problemleri

Herhangi bir cinsel ilişkiye başlamak veya sürdürebilmek için sertliğin sağlanamadığı veya sertlik sağlamada güçlük yaşandığı bir problem olarak tanımlanmaktadır. Sertleşme sorunu her yaşta görülebilmekte ancak ileri yaşlarda daha sık görülen bir problem olmaktadır.

Sertleşme problemi genelde görülme sıklığı açısından ikinci sırada yer almaktadır. Ancak erkeklerin en çok başvurduğu sorundur. Çünkü cinsel birleşmeyi engellemekte ve daha acil bir problem olarak görülmektedir.

Sertleşme problemi için kullanılan çeşitli ilaç tedavileri bulunmaktadır. Ancak uzmanlarımıza danışarak önce tam nedeninin tespit edilmesi gerekmektedir. İlaç tedavisi hormon eksikliklerinde yada fazlalıkların da kullanılmaktadır. Diğer problemler için ise terapi ile bu sorun çözüme kavuşturulmaktadır.

Sertleşme sorunu tedavisi Konya

Sertleşme problemine neden olan fiziksel sebepler damar hastalıkları, hormonal ve nörojenik nedenler, kullanılan ilaçlar, alkol ve uyuşturucu madde kullanımıdır.

Sertleşme probleminin psikolojik nedenleri ise cinsel bilgi eksikliği, deneyimsizlik, yetiştirilme tarzı, ilişki ile ilgili sorunlar, iş ve maddiyat sorunları, yaşlanmanın doğal değişimlerini kabullenememe, eşinin gebe kalması, eşinin menopoza girmesi, performans kaygısı ve eşinin bu soruna karşı yaklaşımıdır.

Sebebi ne olursa olsun sertleşme problemleri için mutlaka uzmanlarımıza başvurulması gerekmektedir.

Konya Sertleşme Tedavisi

Sertleşme Problemi Tedavisi

Sertleşme problemi psikolojik nedenlere bağlı ise uzmanlarımız tarafından tedavi uygulanmaktadır. Hastanın tedaviye mutlaka eşi ile başvurması önerilmektedir, böylece başarı oranı daha da fazlalaşmaktadır. Uzmanlarımız öncelikle cinsel konularda bilgi vermekte, cinsel bölgeler hakkında detaylı bilgi anlatmakta ve çeşitli ev ödevleri verilerek cinsel terapi uygulamaktadırlar.

Eğer uzmanlarımız tarafından organik nedenlere bağlı olduğu saptanırsa çeşitli incelemeler yapıldıktan sonra, sertleşme sorununun altında yatan nedene uygun olarak tedavi uygulanmaktadır.

Sertleşme probleminin nedenlerine göre tedavi uygulanmaktadır. Deneyim eksikliği ve ilk gece korkusuna bağlı oluşan sertleşme sorunu varsa sadece cinsel bilgi verilmesi bile sorunu düzeltebilmektedir.

İlişki sorunlarına bağlı olarak ortaya çıkan sertleşme sorunu var ise öncelikle evlilik terapisi uygulanmakta ardından cinsel terapi uygulanmaktadır. Eğer sorun psikolojik ise sadece cinsel terapi uygulanmaktadır. Sertleşme problemi doğal nedenlere bağlı ise enjeksiyon tedavisi, vakum uygulaması yada ilaç tedavisi uygulanmaktadır.

Sağlıklı bir evlilik için kişi sertleşme problemi yaşadığını mutlaka eşi ile paylaşmalıdır. Psikon Cinsel Terapi Destek Merkezi olarak sertleşme problemleri konusunda terapi uygulamakta ve çözüm sunmaktayız.