Vajinismus Kesin Çözümü Nedir?

Vajinismus kesin çözümü nedir

Vajinismus rahatsızlığı dünyada her 10 kadından birini etkileyen, yaygın bir sorundur. Vajinismus kesin çözümü nedir sorusunu cevaplamadan önce vajinismus nedir sorusunu cevaplamak gerekir. Vajinismus, kadınların cinsel ilişkiye girmek istemesine rağmen, vajinal kaslarının aşırı kasılması sorucu ortaya çıkar. Kadınlar ya hiç cinsel ilişkiye giremez ya da cinsel ilişki gerçekleşse bile aşırı bir ağrı ve acı duyarlar.
Kadın kaslarını istemsizce kasar bu nedenle canı yanar. Eşinin kendisine yaklaşmasını istemez.
Vajinismus muyum sorusu çok sorulan bir sorudur. Bunun yanında bir türlü cinsel birleşme yaşamayan eşini iten kadın, eşini gerçekten sevip sevmediğini sorgulayabilir, vajinismus yüzünden boşanmak mümkün mü sorularını sorabilir. 

Vajinusmus Kesin Tedavi

Peki vajinismus kesin tedavi mümkün olan bir problem midir? Öncelikle vajinismusun nedenleri nelerdir bunu anlamak gerekir. Vajinismusun sebepleri ikiye ayrılır. Fiziksel nedenler ve psikolojik nedenler olarak sınıflandırılabilecek bu nedenlerden fiziksel olanları, kadınların doğuştan getirdiği ve cinsel ilişkiyi imkansızlaştıran bir takım fiziksel özelliklerdir. Bunların bir çoğu cerrahi işlemlerle bertaraf edilmektedir.
Bu fiziksel engel ortadan kalktıktan sonra kişi rahat bir şekilde cinsel ilişki yaşayabilmektedir. Bu fiziksel nedenler toplumda rastlanan vajinismus probleminde çok küçük bir bölümünde görülür. Vajinismus sorunu yaşayanların ana nedenleri psikolojiktir. Özellikle kadınların cinsellik konusunda yanlış ve korkutularak büyütülmeleri ilk gece korkusuna ve vajinismusa neden olabilmektedir. 

Vajinusmus Tedavisi Kesin Çözüm

Psikolojik faktörlerle ortaya çıkan vajinismus tedavisi kesin çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Kadınlar genellikle vajinismus yaşadıklarını gizleme yolunu tercih edebilirler. Utandıkları için mahrem konuları başkalarıyla konuşmaktan kaçınabilirler. Vajinismus evde tedavisi olan bir şey değildir. Bu nedenle vajinismus olan kadınların yorumları takip edilmeli ve vajinismus iyileşir mi sorusuna bir de onların deneyimleri penceresinden bakarak cesaret toplanmalıdır.
Vajinismusa evde kesin çözüm bulabileceğiniz bir rahatsızlık değildir. Mutlaka profesyonel destek almak gerekir. Aksi takdirde vajinismus boşanma ve ayrılıklara neden olabilir. Çünkü eşi vajinismus olan erkekler bir süre sonra kendilerini suçlayabilir, ya da eşlerini suçlarayak onlardan uzaklaşabilir. Kadınlar da sağlıklı bir cinsel hayatları olmadığı için uzun vadede sorunlar yaşayabilir.

Vajinusmus Tedavisi

Vajinismus tedavisi için harekete geçenler genellikle yaşadıkları sorunun asla çözülmeyeceğini düşünürler. Vajinismus iyileşir mi? Vajinismustan kurtulmak mümkün mü? Vajinismusu nasıl yenerim? Gibi sorular sorarlar. Oysaki vajinismus tedavisi düşünüldüğünden çok daha kolaydır ve birçok kişi birkaç seans içinde bu sorundan kurtulmaktadır. Vajinismus tedavisi genellikle konuşma terapisi adı verilen terapi türü uygulanır. Terapist kişinin yalnız ya da eşiyle birlikte terapiye katılmasını ister.
Vajinismus belirtileri hakkında bilgi toplayan terapist, danışanın vajinismus çeşitleri arasında hangisini yaşadığını tespit eder. Sorunun kaynağını bulur. Çoğunlukla vajinismus sorununun altında yanlış cinsel bilgilendirmeler ve öğretiler bulunur. Terapist çok kısa ve etkili seanslarla bu yanlış bilgileri düzeltir. Kadınların cinsellikleri ve cinsel yaşamla ilgili sahip oldukları bakış açısını düzeltmeye çalışır. 

Vajinismus kesin çözüm yolu ilk önce jinekoloğa gitmek ardından da bir bu alanda uzman bir terapist ile çalışmaktır.  Vajinismus jinekolog tarafından teşhis edildikten sonra terapist tarafından kolayca ve tahmininizden çok daha hızlı bir şekilde çözülecektir. Terapi süreçlerinde kimse sizi vajinal olarak muayene etmeyecektir. Vajinismus başta olmak üzere tüm cinsel terapi süreçlerinde mahremiyet esastır. Bunun yanında herhangi bir cinsel aktivite iş ahlakına karşıdır. Terapist siz ve eşinizle sadece konuşur. Gerektiğinde vajinismus egzersizleri verir ve bunları evde baş başa iken denemenizi ister.

Ayrıca vajinismus çaresi arayanların akıllarına takılan bir diğer soruyu da burada cevaplamak mühimdir. Vajinismus olup da hamile kalan var mı sorusunun cevabı, vajinismus tedavisi olanların yorumları incelenerek olumlu bir şekilde cevaplanabilir. Vajinismus geçiren normal doğum yapabilir mi sorusunun cevabı da aynı şekilde olumlu olacaktır. Vajinismus hastalığı dense de aslında bu bir hastalık değil, tedavisi çok kolay bir sorundur. Siz de Konya vajinismus kesin tedavi arayışınızda bizi arayıp, vajinismus kesin çözüm yaklaşımıyla çalışan uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.