Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavi Merkezi Konya

Vajinismus Nedenleri

Genel olarak vajinismusun nedenleri tamamen psikolojiktir. Tedavisi mümkündür.

En yaygın nedeni ise ergenlik çağındaki kızların ilişkiye girmenin ve seksin kötü ve yanlış olduğunu öğreten eğitim tarzıdır. Bu nedenle cinselliğin sadece kadınlar üzerinde zarar verici olduğunun düşünülmesi sağlanarak yetişen bir genç kızın ilişki yaşayacağı sırada ilişiye girmekten rahatsızlık duyması ve kasılması ile oluşmaktadır.

Bir çok kadın bu sorunu yaşamaktadır. Burada sorun olan problem ise sıkıntı yaşayan bireyin vajinismusun sadece kendisinde oluştuğunu düşünerek bir uzmandan yardım almamasıdır. Bu problemle karşılaşan kadın sayısı hem ülkemizde hemde yurtdışında oldukça fazladır.

Vajinismus genellikle basit düzeyde olan kişilerde 1-2 seansta çözülmekte ileri derecede olanlarda ise 4-5 seans arası çözüme kavuşmaktadır. Nedeni ne olursa olsun çiftler vajinismus tedavisi için işbirliğinde isteklilerse hemen +90 332 322 01 03 numaralı telefonumuzdan bilgi ve randevu alarak çözüme kısa sürede ulaşabilirler.

Vajinismus Tedavi Merkezi Konya
Vajinismus nasıl tedavi edilir

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus sorunu ile gelen danışanlarımızı ilgiyle ayrınlı olarak dinlemekte ve duygularını anlamaya çalışmaktayız. Danışanımızdan kısa bir anemnez aldıktan sonra problemin çözüm aşamasına geçerek neler yapabileceği ile ilgili bilgilendirme yapmaktayız. Özellikle danışanımıza kendine özgü özel sebeplerin vajinismus olarak oluşabileceğini anlatmakta, insanın ruhsal yapısınıda anlatarak terapi seansına başlamaktayız.

Özellikle evli kişilerde eşlerin tedavi seanslarına katılım desteği vermesi iyileşmeye olum yönde katkı sağlamaktadır. Unutulmaması gereken noktalardan biri ise bekar kadınlarda da aynı problem yaşanmakta ve terapi için illa ki bir eşinin olması gerekmemektedir. Danışanlarımıza uygun terapi yöntemlerimiz ile cinsel bilgilendirmeler yapmakta, gevşeme ve parmak egzersizleri öğretmekte, kegel egzersizleri ve hipnoterapi yöntemleri uygulamalarımız belirli bir çözüm durumunda uygulanmasını sağlamaktayız.

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus tedavi yöntemleri belirli isimler altında toplansa da kişiye özel farklılıklar ve tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bu nedenle danışanımızı görmeden fikir söyleyememekte ve bazı yorumları yapmamaktayız.

Özellikle vajinismus probleminde tedaviyi danışanın kişilik özelliklerine, danışana ait kaygılara ve korkularına göre düzenlemekteyiz. Bu nedenle tedavi zamanı için net bir zaman söyleyememekteyiz.

Unutmayınki vajinismus tedavisinin başarısı uzmanların başarısına, tecrübelerine ve bilgi birikimlerine bağlı olduğu kadar danışanın bulunduğu sosyokültürel koşullar gibi birçok duruma bağlıdır.

Vajinismus tedavisinde uyguladığımız yöntemler;
– Vajinismus tedavisi hastanın ihtiyacına göre belirlenir.
– Bazı vajinismus hastalarında sadece bilgi yeterli olmaktadır.
– Danışanlarımızda davranışsal tedavi uygulanır.
– Çocuklukta ve anne baba ilişkileri içerisinde bulunan dinamik adı verilen tedavi uygulanır.
– Bazı danışanlarımızda ise telkin yeterli olmaktadır.
– Tedavi yöntemi danışanımıza göre belirlenmekte ve şekillendirilmektedir.
– Bütün danışanlarımızın tedavi yöntemi farklıdır. Danışanın durumuna göre yaklaşmakta ve duygusal olarak hazırlanılmadan tedaviye başlamamaktayız. Nedeni ise danışanımız kırılır ve tedaviyi bırakabilir.

Vajinismus tedavi sonuçları

Diğer Hizmetlerimiz